logo

Гриценко розкритикував законопроект «Самопомочі» по «захисту президента від олігархів»Один з кандидатів у президенти Анатолій Гриценко розкритикував ініціативу віце-спікера Верховної Ради Оксани Сироїд обмежити повноваження президента, мовляв для захисту його від впливу олігархів.


Про це він повідомили у Facebook.Лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко піддав цей проект закону нищівній критиці.


"Прочитав законопроект "Про президента України" авторства Оксани Сироїд. Висновок: не можна його приймати, не варто навіть реєструвати — цей законопроект є шкідливим для країни", — наголошує він у своєму пості.


Політик визнав, що необхідно позбавити президента кадрових повноважень щодо "Укроборонпрому" чи державних регуляторів, але "категорично неприпустимо" робити це так, як пропонує "Самопоміч".


На його переконання, не можна позбавляти або обмежувати конституційні повноваження президента, передаючи Верховній Раді та Кабміну питання кадрової політики і підзвітності по лінії Міністерства оборони, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки та формування складу Ради нацбезпеки і оборони.


Нагадаймо, за словами Сироїд, новий закон не дасть президенту "стати заручником олігархів".


"Мета закону "Про президента", який підготувала "Самопоміч" — не обмежити владу президента, а тільки привести її у відповідність до Конституції, і навіть більше — захистити президента. Будь-хто, хто приходить на такий обсяг влади стає дуже вразливим. А коли є закон, який встановлює правила гри, то він кожному, хто спробує впливати на президента, казатиме: "Я не можу, в мене є обмеження, встановлені законом", — написала Сироїд у Фейсбук.


Зокрема, законопроект, текст якого опублікований на сайті партії "Самопоміч", передбачає, що президент вносить подання про призначення міністра оборони і міністра закордонних справ за пропозиціями коаліції депутатських фракцій.


При цьому він не може вказувати у своєму поданні інші кандидатури, ніж ті, які запропонувала коаліція.


«Аргумент»

Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/gritsenko-rozkritikuvav-zakonoproekt-samopomoch-po-zakhistu-prezidenta-v-d-ol-garkh-v”

На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости.