logo

Апарат NASA зробив знімок місця аварії ізраїльського місяцеходу


Апарат NASA Lunar Reconnaisance Orbiter (LRO), який працює на навколомісячній орбіті, виявив і зробив знімок місця аварії ізраїльського місяцеходу "Берешит", який розбився при посадці 11 квітня цього року. Як повідомляється на сайті місії, LRO пролітав над місцем аварії через 11 днів після невдалої посадки.

Апарат зробив шість знімків, на яких можна помітити яскраву область, від якої відходять "промені" довжиною до 100 метрів. У центрі цієї області знаходиться темна пляма, яка, ймовірно, утворилася при руйнуванні апарату. "Промені" з’явилися в результаті впливу уламків, що розліталися, які перерозподілили частинки реголіту недалеко від місця катастрофи.

33
NASA

Місяцехід був запущений 22 лютого за допомогою ракети Falcon 9. Після запуску він здійснив виток навколо Землі по еліптичній орбіті і провів перевірки роботи всіх своїх приладів. Відразу після запуску з’ясувалося, що захисний козирок зоряного датчика не функціонує належним чином, через що були випадки його засліплення сонячним світлом. Проблему вдалося усунути і 24 лютого зонд включив свої двигуни на 30 секунд в рамках першого маневру корекції орбіти, проте наступне заплановане включення двигунів 25 лютого не відбулося — прямо перед маневром бортовий комп’ютер несподівано перезавантажився.

Разом з тим, інженерам місії вдалося визначити джерело збою і усунути проблему, передавши зонду необхідні команди. 28 лютого "Берешит" включив двигуни на чотири хвилини.

11 квітня апарат повинен був здійснити посадку на поверхню Місяця, але на висоті 149 метрів від поверхні його головний двигун раптово відключився і відбулося перезавантаження бортового комп’ютера.


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/aparat-nasa-zrobiv-znimok-miscya-avariyi-izrayilskogo-misyacehodu-311464_.html”

На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости.