logo

Екстрадованого з України Тумгоєва у РФ засудили до 18 років в’язниці

Військовий суд РФ ухвалив вирок Тумгоєву, який просив притулку в Україні

Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону 26 червня засудив уродженця Владикавказа Тимура Тумгоєва до 18 років в’язниці за обвинуваченням в участі в бойових діях у Сирії на боці бойовиків. Про це повідомив "Кавказский узел".

Тумгоєв постав перед судом у Росії після того, як 12 вересня 2018 року за наказом Генеральної прокуратури України його потай вивезли. В Україні він просив статусу біженця, мотивуючи це загрозою життю та здоров’ю у РФ і переслідуваннями на релігійному ґрунті.

За даними російського слідства, Тумгоєв у жовтні 2014 року виїхав до Грузії, потім – до Туреччини, а звідти – до Сирії, де приєднався до бойовиків угруповання "Джейш аль-Мухаджирін валь-Ансар", яке в Росії вважають частиною ІДІЛ. Прокурор вимагав засудити обвинуваченого до 19 років колонії.

Тумгоєв своєї провини не визнав, але висловив готовність вирушити в колонію, якщо на те є "воля Аллаха".

Чоловік перебував в Україні із 2016 року. У батальйоні імені Шейха Мансура, який бере участь у бойових діях на Донбасі, заявили, що Тумгоєв був бійцем їхнього підрозділу.

Заступник генпрокурора України Євген Єнін повідомив, що підтверджень участі в АТО екстрадований не надав. За словами Єніна, Тумгоєв зізнався, що воював у Сирії.

17 вересня 2018 року біля будівлі Генеральної прокуратури України сталися сутички між силовиками і представниками націоналістичних рухів. Активісти протестували проти екстрадиції Тумгоєва. Під час заворушень на акції біля будівлі Генпрокуратури постраждало семеро поліцейських.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-ekstradovanogo-z-ukrajini-tumgoeva-v-rf-zasudili-do-18-rokiv-v-jaznitsi-1070525.html”

На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости.