logo

Експерти оприлюднили шокуючу статистику катуваннь у “новій поліціі”: що відомо


Головною причиною того, що поліція продовжує масштабно порушувати права громадян, є її безкарність.


Про це у своїй статті для ZN.UA пише Денис Кобзін, передає НАРОДНА ПРАВДА.


За результатами соціологічного моніторингу явища незаконного насильства в поліції України, проведеного Харківським інститутом соціальних досліджень (ХІБІ) в листопаді–грудні 2018 року, кількість випадків побиття, страждань або тортур в поліції в 2018 році становило 546686. І хоча їх загальна кількість дещо зменшилася порівняно з 2017 роком (641326), рівень насильства в поліції приголомшує.


За словами автора, багато років зберігається існуюча система збору і аналізу скарг на дії працівників поліції і оцінювання стану дотримання законності в поліції.


Скарги на дії працівників поліції надходять безпосередньо в поліцію і там розглядаються не як повідомлення про злочин, а як звернення громадян або у рамках внутрішніх службових розслідувань, — зазначає експерт. — Навіть після створення ДБР дані все ще збирають, оцінюють і формують самі ж правоохоронні органи, без долі недержавних інститутів і потерпілих. Люди це добре розуміють, і більша частина постраждалих нікуди не звертаються в таких випадках, і навіть воліють уникати розмов про них.


Денис Кобзін зазначає, у відповіді на запит від ХІБІ, зроблений в рамках дослідження у березні 2018-го, ДБР відповіло, що за перші півроку його роботи частка виробництв за статтями КК України 127 “Катування” та 365 “Перевищення влади або службових повноважень” становила менше 10% від загальної кількості. Це наштовхує на невтішний висновок, що розслідування поліцейського насильства не є пріоритетом для ДБР.


За словами автора, найбільш небезпечною тенденцією є те, що вже багато років поспіль стає більше українців, які не вважають насильство і тортури в поліції чимось абсолютно неприпустимим. Результати дослідження показують, що в 2018 році майже кожен третій українець (31,8 %) так чи інакше вважав можливим застосування поліцією незаконного насильства або навіть тортур. І хоча більшість (68,2%) вважає, що застосування незаконного насильства в поліції неприпустимо, виявлені дослідженням тенденції показують, що зростає частина суспільства, яка є менш прискіпливою до дій поліції і терпима до незаконного насильства.


Нагадаймо, нещодавно поліцейський 2-го взводу 1-ї роти 3-го батальйону патрульної поліції Одеської області Зоя Мельник заявила, що нова реформована патрульна поліція дуже швидко перетворюється в «колядныков» на дорогах. Виклики «102» з побутовими конфліктами, крадіжками, бійками або насильством або не обробляються, чи обробляються абияк, оскільки командири в гонитві за кар’єрою і показниками заявляють, що головне — постанови і протоколи.
Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися
Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2019/07/07/eksperti-oprilyudnili-shokuyuchu-statistiku-katuvann-u-novij-politsii-shho-vidomo/”

На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости.