logo

Радіація зашкалює: у Чорнобилі знайшли наднебезпечний об’єкт


У зоні відчуження виявлено небезпечний об’єкт – частину крана, який використовувався під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС і до цього часу випромінює небезпечну для життя дозу радіації.


Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Daily Star, небезпечну знахідку зробив археолог Роб Максвелл з Австралії.


Науковець розповів, що він знайшов клешню крана в лісі, коли відвідував зону відчуження у 2011 році. На лічильнику коло об’єкта показники сягали 39,8 мікрозіверта на годину, тоді як нормою є 0,17 мікрозіверта на годину.


Радіація зашкалює: у Чорнобилі знайшли наднебезпечний об’єкт


“У цьому районі є багато об’єктів, тривалий контакт з якими може вбити вас. Клешня – безумовно, найнебезпечніший з них”, – зазначив дослідник.


При цьому, за словами Максвелл, небезпечний об’єкт жодним чином не огороджений. Доступ до фрагменту крана вільний, що може становити небезпеку для туристів, які у великій кількості відвідують зону відчуження після перегляду серіалу Чорнобиль на американському телеканалі HBO.


Нагадаймо, Володимир Зеленський запропонував створити у Чорнобильській зоні точку економічного зростання для України.


Нагадаємо також, над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС встановлений новий безпечний саркофаг.
Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися
Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2019/07/10/radiatsiya-zashkalyuye-u-chornobyli-znajshly-nadnebezpechnyj-ob-yekt/”

На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости.